Kolorado warte odwiedzenia

 Stany Zjednoczone są ogromnym krajem, w którym można odnaleźć mnóstwo atrakcji turystycznych. Są jednak takie stany, gdzie siła przyrody po prostu oszałamia i poraża. Jednym z nich jest właśnie Kolorado, słynące między innymi z wielkich kanionów i pięknych skał. Co warto odwiedzić w Kolorado?

Kolorado jest stanem położonym w południowo-zachodniej części USA. Stolicą stanu jest miasto Denver, w którym jednak nie ma wiele do zobaczenia. Miasto słynie głównie z bycia finansowym odpowiednikiem nowojorskiej Wall Street. Pewnym wyjątkiem jest fakt, że w mieście żyje niewielka liczba osób z Polski, podtrzymująca narodowe tradycje i wydająca własną gazetę. W stanach zachodnich to raczej wyjątek niż reguła, tam Polonia jest dość rzadkim zjawiskiem, tym bardziej zatem godnym odnotowania.

Geografia

 Kolorado to stan wyżynno-górski i to stanowi o jego wielkiej atrakcji turystycznej. Wysokogórskich charakter wielu miejsc przyciąga wiele osób, zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż jest to stan wielu tras narciarskich.

 Góry Skaliste to jednak nie tylko świetne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Te góry są miejscem niezwykle zróżnicowanym – od lasów iglastych przez jeziora morenowe, wodospady, po prawdziwie alpejski klimat ponad granicą drzew.

 Ich najwyższy szczyt to Mount Elbert, wznoszący się na wysokość 4401 m.n.p.m. W Górach Skalistych znajduje się park narodowy, w którym można podziwiać dziką przyrodę w nienaruszonym stanie.

Park Narodowy

 Poza malowniczymi górskimi szczytami można w Kolorado znaleźć również inne niezwykłe miejsca. Jednym z takich właśnie atrakcji jest Park Narodowy Great Sand Dunes.

 Na jego terenie leżą najwyżej położone wydmy w USA, więc z całą pewnością warto zobaczyć takie miejsce. Widoki są niezwykłe, a na terenie parku można również poruszać się konno, co powinno szczególnie ucieszyć osoby lubiące ten sport.

 Kolorado jest zaledwie jednym z pięćdziesięciu amerykańskich stanów, jest jednak jednym z najpiękniej położonych. Przyciąga turystów z całego świata, którzy zawsze wyjeżdżają oczarowani widokami.