Tatry Słowackie

Jeśli do tej pory zwiedzaliście wyłącznie rejony znajdujące się po polskiej stronie Tatr powinniście wybrać się na Słowację, gdzie znajdują się wyższe partie gór i również nie brakuje wielu ciekawych atrakcji, które na pewno warto zobaczyć. Tatry Słowackie są na pewno atrakcyjne i powinny wzbudzać nasze zainteresowanie. Dla miłośników pieszych wędrówek będzie to szansa na to, by zapoznać się tym razem z innymi trasami, dlatego taka propozycja powinna się dobrze sprawdzić.

Dlaczego warto wybrać się na Słowację?

Dla miłośników wycieczek pieszych pewnie zwiedzanie polegać będzie na poznawaniu nowych tras i taką właśnie możliwość będziecie mogli otrzymać jeśli zdecydujecie się na wyjście w góry po Słowackiej stronie. Teraz, gdy już przekraczanie granicy nie jest problemem na pewno warto z tego skorzystać. Od strony słowackiej możemy między innymi dostać się na rysy i jak wiele osób sądzi jest to trasa łatwiejsza niż ta od strony polskiej. Ale to nie wszystko co tam będzie nam proponowane. To właśnie słowackie Tatry są wyższe niż polskie i to może świadczyć o ich atrakcyjności.

Ciekawe szlaki

To właśnie po słowackiej stronie znajduje się najdłuższy szlak na terenie Tatr, na pewno warto będzie się na nim pojawić. Chodzi o Magistralę Tatrzańską, która poprowadzi nas przez wiele ciekawych miejsc. Przejście może nam zająć nawet cztery dni. Warto jednak wybrać się na taką wycieczkę, ponieważ poznamy Tatry od podszewki a to co ważne nie będzie to spacer wykańczający, jest to bowiem przejście komfortowe.

Dla wspinających się Gerlach

Po stronie Słowackiej znajduje się najwyższy szczyt Tatr a więc znajdujący się powyżej 2600 m nad poziom morza Gerlach. Dla osób przygotowanych, które posiadają odpowiedni sprzęt na pewno atrakcją będzie wejście właśnie na ten szczyt. Jeśli tylko fizycznie jesteśmy gotowi na pewno warto zastanowić się nad takim wejściem, może to być szansa na to, by poprawić swoje osiągnięcia w górskiej wspinaczce poprzez zdobycie wyższego szczytu niż tego, który był naszym największym sukcesem do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =