Suwalszczyzna

 Suwalszczyzna to piękna kraina na północno-wschodnim krańcu Polski. To właśnie tam zachowała się najdziksza flora i fauna naszego kraju. Właśnie tam znajduje się największy park narodowy w Polsce – Biebrzański Park Narodowy. To oczywiście nie jedyna atrakcja tego regionu. Przyroda tego regionu jest unikatem na skalę europejską.

Przyroda

 Biebrza przez całe lata była najczystszą rzeką w Polsce i nadal taka pozostaje. Jest też najbardziej meandrującą rzeką, co oznacza, że charakteryzuje się szerokim rozlewiskiem, pełnym bagien i torfów.

 Żyje w nich wiele gatunków ptaków, niewystępujących nigdzie indziej. Wiedzą o tym liczni miłośnicy ptactwa, właśnie tam kierujący swoje kroki. Obok Biebrzy i Czarnej Hańczy, głównych rzek regionu, Suwalszczyzna może poszczycić się również posiadaniem najgłębszego jeziora w całej Europie – Hańcza.

Inne atrakcje

 Poza przyrodą na Suwalszczyźnie można podziwiać wspaniałe ruiny dawnej rosyjskie twierdzy w Osowcu, pochodzącej z czasów I wojny światowej.

osowiec
Twierdza w Osowcu

 W tym samym miejscu można wypożyczyć kajaki, które są doskonałym sposobem na zwiedzanie tych malowniczych okolic. Poza spływami wzdłuż nurtu wspomnianej już Biebrzy, ogromną popularnością wśród wszystkich odwiedzających cieszy się spływ inną znaną w całej Polsce rzeką – Czarną Hańczą.

 Oferta jest zróżnicowana i bogata, skierowana zarówno dla zorganizowanych grup jak i klientów indywidualnych. Bez większych problemów można zatem wynająć kajak i samemu przekonać się o wyjątkowości przyrody w tym malowniczym zakątku Polski.

N a Suwalszczyźnie poza szlakami wodnymi turyści mają do swojej dyspozycji kilkaset kilometrów oznakowanych szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Miłośnicy wędkowania odnajdą liczne łowiska, bogate w ryby. Zwolennicy zbierania grzybów również nie będą zawiedzeni. Tutaj właściwie każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie.

 Suwalszczyzna oferuje wspaniałe krajobrazy i czyste powietrze. Natura w swej najbardziej wybujałej formie ma tutaj naprawdę decydujące znaczenie i odwiedzający ją turyści doskonale to czują. Poczuj i ty tę naprawdę niezwykłą atmosferę.