Survival kit w Twoim plecaku

Jeśli wybieramy się na długą piesza wycieczkę oczywiście trzeba będzie się do tego odpowiednio przygotować. Ku temu przygotowywany jest specjalny zestaw przetrwania, który będzie gwarantował nam bezpieczeństwo w czasie wędrówki, to właśnie dzięki niemu będziemy przygotowani nawet na niespodziewane sytuacje i będziemy w stanie sobie z nimi skutecznie poradzić. W tym momencie mamy różne zestawy, ale w dużej mierze będą one podobne.

Survival kit – przygotuj duży plecak

Jeśli zestaw przetrwania ma się znaleźć w naszym plecaku to oczywiście warto przygotować dość pojemną torbę, ponieważ w takim zestawie tych różnych elementów może być sporo. Co ciekawe taki zestaw nie jest szczególnie drogi a teoretycznie ma sprawić, że poradzimy sobie niezależnie od tego w jakich warunkach będziemy się znajdować.

Co znajdzie się w zestawie?

Różnie działają producenci, ale co do zasady musi się tam znaleźć ogólna instrukcja dotycząca survivalu, z którą trzeba się zapoznać. Jak chodzi o wyposażenie mogą być elementy takie jak: kompas guzikowy, gwizdek, lusterko sygnalizacyjne, krzesiwo, zapałki, świeczka, wata, bandaż, piła druciana, druty, przyborniki krawieckie, zestawy wędkarskie, żyletka, ołówek, latarka. Tych propozycji może być sporo i wiele zależy od konkretnego zestawu jego ceny i pomysłu producenta.

Kiedy warto go mieć?

Jeśli regularnie wybieramy się na piesze wycieczki, które zajmują sporo czasu to nigdy nie wiadomo co się wydarzy i dlatego dobrze będzie się na to przygotować. Warto pamiętać, by mieć te elementy, które sprawią, że nasze wycieczki będą rzeczywiście udane i będziemy przygotowani praktycznie na każdą okazję jaka może mieć miejsce w trakcie takiego wyjścia. Wydaje się, że Survival Kit to przede wszystkim propozycja, która modna będzie wśród młodych osób, które chętnie wybierają się na dłuższe wycieczki i chcą się poczuć jak w programie, gdzie będzie trzeba sobie poradzić w szczególnie trudnych warunkach. Oczywiście w naszych polskich warunkach takie sytuacje są jednak rzadkością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =