Polska dla zagranicznych turystów

 Zakopane, Gdańsk czy Kraków­ to najczęściej wybierane kierunki turystyczne w naszym kraju. Ruch turystyczny generowany jest zresztą nie tylko przez turystów krajowych. Polska stała się atrakcyjnym celem turystycznym również dla zagranicznych gości.

Polska dla zagranicznych turystów.

Według danych statystycznych w roku 2013 do Polski przybyło ponad 16 mln zagranicznych gości. W porównaniu do roku 2012 można nawet mówić o kilkuprocentowym wzroście. Rosnąca liczba gości ma swoje odzwierciedlenie w pieniądzach.

W roku 2013 dochody z turystki w Polsce osiągnęły pułap prawie 40 mld zł. Jest więc to poważna gałąź naszej gospodarski, której nie sposób ignorować. Najwięcej turystów do naszego kraju przyjechało z Niemiec.

 Zainteresowani są oni nie tylko zwiedzaniem zabytków czy przepięknych krajobrazów jakich w naszym kraju nie brakuje. Niemieccy turyści licznie do Polski przybywają przez wzgląd na imprezy kulturalne, festiwale czy koncerty muzyczne.

Turystyka

Euro 2012

 Większe zainteresowanie zagranicznych gości naszym krajem jest w głównej mierze efektem Euro 2012. Wystarczy tylko sobie przypomnieć, że jeszcze w latach 90­tych Polska była postrzegana niemal jak biegun północny.

 Zagranicznych turystów przerażały wizje niskich temperatur a nawet… białych niedźwiedzi! Ogromne nakłady poczynione na promocję naszego kraju całe szczęście wiele zmieniły w stereotypowym postrzeganiu naszego kraju. Niebywałe znaczenie miał sukces Euro 2012.

 Dzięki Euro 2012 udało się obalić mnóstwo niekorzystnych przekonań. Nie można też ignorować sytuacji na świecie. Coraz mniejszą popularnością cieszy się Afryka. Wszystko przez tak zwaną „afrykańską wiosnę“. Na skutek społecznych zamieszek ruch turystyczny znacznie zmalał w Egipcie, Tunezji czy nawet Turcji.

 Największa grupa turystyczna w Europie w postacie Niemców czy Anglików decyduje się więc wybrać Polskę do spędzenia wakacyjnego odpoczynku. Spore dochody z turystki w Polsce generują ponadto wschodni turyści. Polska jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla bogatszych Ukraińców, Rosjan czy Białorusinów.

 Najpopularniejszymi kierunkami turystycznym dla zagranicznych turystów są dwa miasta: Kraków oraz Warszawa. Swoją drogą Kraków trzy lata temu przez jeden z największych opiniotwórczych portali turystycznych nazwany był drugą Pragą.

 Niskie, ceny, mnóstwo zabytków oraz piękne kobiety przyciągają wielu młodych Anglików, którzy właśnie w Krakowie organizują swoje wieczory kawalerskie. Nie można oczywiście zapominać również o tym, że dochody z turystki generują wewnętrzni turyści­ czyli, my Polacy.

 Jeśli więc chcesz wspomóc gospodarkę swego kraju, to zapomnij o zagranicznych wojażach. Wybierz polski Bałtyk, Zakopane albo mazury.