Czy podróże samolotem się opłacają?

  Wielu podróżujących zadaje sobie jedno ważne pytanie­ jaki środek transportu wybrać by szybko dotrzeć do celu i zapłacić jak najmniej. Przy odległość kilkutysięcznych najlepszym sposobem podróżowania wydają się samoloty. Pozwalają one najszybciej i co najważniejsze najbezpieczniej dotrzeć na miejsce docelowe.

 Podróże samolotem – czy się opłacają?

Nie zawsze jednak odpowiedź na pytanie czy podróże samolotem się opłacają, brzmi twierdząco. Wszystko zależy od odcinka jaki mamy do pokonania. Na krótszych trasach, zdecydowanie bardziej opłacalne są podróże samochodem czy pociągiem. Mimo wszystko istnieją sposoby na to by zmniejszyć cenę biletów lotniczych.

Sekret cen biletów

 Sekret tkwi w dokonaniu wcześniejszej rezerwacji biletu. Zresztą w ciągu roku można nawet wymienić miesiące gdy bilety lotnicze są najtańsze. Zaliczyć można do nich listopad. W okresie przedświątecznym cena biletów znacząco spada.

 Według analizy cen biletów obowiązujących w sieci okazuje się, że najlepiej bilety lotnicze rezerwować z 7 ­tygodniowym wyprzedzeniem. Są to jednak dane statystyczne. Warto bowiem wziąć pod uwagę również to czy mowa jest o długich czy krótkich trasach.

 W przypadku długich tras najbardziej optymalnym czasem, dającym nam możliwość na najniższe ceny są trzy miesiące przed planowanym wylotem. W przypadku tras długich lepiej zarezerwować bilety dwa miesiące wcześniej. Sposobem na tanie latanie jest wybór tanich linii lotniczych.

 Niestety tanie linie lotnicze obsługują głownie krótkie trasy. By znaleźć tanie bilety na dłuższe trasy trzeba się nieco bardziej zaangażować w poszukiwania. Z całą też pewnością trzeba skorzystać z rad zamieszczonych na początku tego artykułu i bilety lotnicze rezerwować ze sporym wyprzedzeniem.

 To jedyny i pewny sposób na tanie latanie. Dobrze jest wysilić się również na trochę elastyczności. Mniej za bilet można zapłacić jeśli wylot planowany jest na przykład o 4 nad ranem. Przy odrobinie własnej inwencji można też znaleźć dwa różne połączenia i zdecydować się na przesiadkę w trakcie podróży.

 W czasach internetu z łatwością też możemy porównać ceny za bilety lotnicze. To z całą pewnością pomoże nam w wybraniu najbardziej opłacalnej opcji. Warto też zdecydować się na powiadomienia o nowych połączeniach. Naprawdę tanie bilety czasami oferowane są bardzo krótko przed wylotem wtedy mowa o tak zwanej ofercie last minute.

 Bilety lotnicze wcale nie muszą kosztować majątku. Przy wcześniejszym planowaniu podróży spokojnie można znaleźć bilety po okazyjnej cenie. Warto być jak wcześnie była już mowa, na bieżąco z nowymi ofertami połączeń lotniczych.