Miejsca, które trzeba zobaczyć na Dolnym Śląsku

 Gdy myślimy góry, pierwszym skojarzeniem są Tatry. Ci, którzy w czasie urlopu liczą jednak na ciszę i spokój powinni swoje zainteresowania pieszymi wędrówkami skierować w zupełnie inną stronę. Zdecydowanie bardziej spokojniejsze a nie mniej atrakcyjne są Bieszczady oraz położone na południowo-zachodnim zakątku polski – Sudety.

Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska

 Swoją drogą Dolny Śląsk w, którym to znajdują się Sudety obfituje w wiele innych atrakcji. Fanatycy historii odnajdą tu mnóstwo zabytkowych obiektów z bardzo interesującą historią.

 Dla wybierających się na Dolny Śląsk atrakcje będą prawdziwym zaskoczeniem. Zwiedzanie najlepiej zacząć od Wałbrzycha. W tym mieście znajduje się jeden z najpiękniejszych i trzeci największy zamek w naszej ojczyźnie – Zamek Książ.

 Świetnie w tym obiekcie będą się czuć fanatycy polskiego kina – to tutaj właśnie kręcono sceny z Trędowatej. Głośno jest również o duchu księżnej Daisy von Pless, żyjącej w tym zamku na przełomie XIX i XX wieku.

 Dolny Śląsk obfituje w zabytki powstałe w różnych epokach. Przykładem późnoromańskiego budownictwa jest Kościół św. Idziego we Wrocławiu.

 Dla tych, którzy uwielbiają opowieści grozy idealna do zwiedzania będzie Kaplica Czaszek w Czermnej. Ściany Kaplicy wyłożone są najprawdziwszymi ludzkimi czaszkami. Jest to miejsce które trzeba zobaczyć  na Dolnym Śląsku.

Czaszki

 

Pozostając przy tematyce sakralnej, nie można przeoczyć Kościołów Pokoju w Jaworznie oraz Świdnicy. Jak głosi legenda te bardzo stare przybytki zostały wzniesione bez zastosowania chociażby jednego gwoździa.

 Nie wierzysz? Przekonaj się sam odwiedzają Dolny Śląsk. Atrakcje wprawią Cię w kompletne zdumienie.

 Fanatycy gór muszą koniecznie przejechać się jedną z najbardziej fanatycznych i urokliwych tras w Polsce – Drogą Sudecką. Na Dolnym Śląsku doskonale też odnajdą się Ci, którzy kochają obcować z przyrodą.

 Warte odwiedzenia są nie tylko same Sudety ale również Niedźwiedzia Jaskinia. W zachwyt wpadną wszyscy Ci, którzy nie przepadają za stalaktytami. Jaskinia ta robi piorunujące wrażenie. To tylko kilka spośród wielu atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc już na Dolnym Śląsku.