Dobre miejsca do uprawiania wędkarstwa

 Stereotypowy wędkarz w Polsce kojarzony jest ze starszym Panem, zwykle z wąsem i charakterystyczną rybaczą kurtką. Wielu zdziwić może więc to, że turystka wędkarska w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. Dzisiaj możemy śmiało mówić o wędkarstwie jako o jednej z spośród wielu dyscyplin sportowych.

 Miejsca dobre do uprawiania wędkarstwa

 Wędkarstwem zainteresowanych jest coraz więcej młodych ludzi. Często pasja ta przechodzi z ojca na syna czy nawet wnuka. Obecnie wędkarstwo przeżywa renesans.

 W dyscyplinie tej przodują oczywiście mężczyźni. Poświęcają oni mnóstwo wolnego czasu by skompletować najniezbędniejszy sprzęt. Jeszcze więcej zaś czasu poświęcają temu by znaleźć najodpowiedniejsze miejsca do uprawiania tego sportu. Turystyka wędkarska w Polsce ma przed sobą bardzo dobre wizje rozwoju.

Na mazury

Najlepszym regionem kraju do uprawiania tego sportu to oczywiście Mazury. Kraina Tysiąca Jezior obfituje w akweny wodne bogaty w ryby, jak również urokliwe pod względem okoliczności przyrody.

 Na pierwszy plan wysuwa się największe jezioro w Polsce­ Jezioro Śniardwy. Wędkarze z całej Polski znajdą tu idealne warunki do wędkowania. W tym akwenie bytują między innymi ryby drapieżne.

 Godnym polecenia jest również Jezioro Hańcza. W przypadku tego akwenu na szczególną uwagę zasługują przepiękne walory krajobrazowe i przebogata fauna i flora. Jezioro obfituje w solidnej wielkości szczupaki.

 Pod względem urozmaicenia gatunkowego wart odwiedzenia jest również Jezioro Wigry. Zresztą turystyka wędkarska w Polsce obfituje w wiele innych atrakcji, jak na przykład w możliwość uprawiania sportów wodnych. Dlatego na wypoczynek najlepiej jest wybrać w miejsca z bogatą bazą turystyczne.

 Gdy pogoda nie dopisze można zwiedzać, odpoczywać czy udać się do restauracji na liczne regionalne przysmaki. Zwłaszcza gdy połów nie dopisze. Swoją drogą Polska obfituje w liczną sieć rzek i jezior.

 W pobliżu własnego miejsca zamieszkania można znaleźć liczne miejsca do uprawiania wędkarstwa. Na Lubelszczyźnie zachęca do tego Pojezierze Łęczyńsko-­Włodawskie.

 Na południe od Lubelszczyzny świetne warunku do wędkowania można znaleźć w Jeziorze Czorsztyńskim. Liczne zatoczki obfitują w przeróżne gatunki ryb. Wspaniałe okoliczności przyrody sprzyjają zaś wypoczynkowi.

Nie tylko jeziora

 Poza samymi jeziorami Polska w obfituje w liczne słodkowodne rzeki, będące siedliskiem przeróżnych gatunków ryb. Rzeka Bug jest jednym z najlepszych przykładów. Wzdłuż brzegu znaleźć można skarpy, meandry stanowiące idealny przyczółek dla wędkarzy.

 Na zachodzie kraju idealne warunki do wędkowania stwarza rzeka Odra.