Kołobrzeg atrakcje

W naszym kraju linia brzegowa obecnie jest dość długa i na całym tym terenie znajdziemy wiele ośrodków turystycznych, które starają się walczyć o urlopowicza.

Wśród nich mamy zarówno bardzo małe miejscowości typowo wakacyjne jak i też miasta, które poza turystyką żyją także swoim życiem, są większe, lepiej rozwinięte. W tej drugiej grupie znajduje się właśnie Kołobrzeg, który jak się wydaje będzie miejscem gwarantującym miły wypoczynek. Przede wszystkim nie brakuje tam atrakcji poza samym morzem i plażą.

Atrakcje w Kołobrzegu

Dla osób, które planują wyjazd do tego miasta, mamy krótki skrót, w którym postaramy się podpowiedzieć jakie ciekawe atrakcje znajdują się w Kołobrzegu.

Uzdrowisko

Walory uzdrowiskowe Kołobrzegu znane są od blisko 150 lat. To właśnie w drugiej połowie XIX wieku zlikwidowano wojskową twierdzę na rzecz kurortu uzdrowiskowego. Pojawił się nadmorski park, pojawiły się zieleńce w mieście. Wydaje się, że właśnie najbardziej atrakcyjna w mieście będzie dzielnica nadmorska uzdrowiskowa, gdzie między innymi będziemy mogli zobaczyć kołobrzeski port.

Port

Znajduje się przy ujściu Parsęty do morza. To największy port w naszym kraju co będzie be zwątpienia ciekawostką. Cumują tam statki pasażerskie, które pozwalają na dotarcie do Szwedzkich i Duńskich wysp. Mamy również niekiedy okręty wojskowe dla miłośników marynarki wojennej.

Piękna plaża

Dla osób przyjeżdżających nad morze bardzo ważna będzie plaża. Jak się dowiadujemy właśnie Kołobrzeg ma jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż nad Bałtykiem. Mamy tam również liczące ponad 200 metrów molo. Wypoczywają tam rzesze turystów oraz kuracjuszy. Wszyscy docenią leczniczy klimat tego miejsca.

Promenada

To jedna z najdłuższych alei nad polskim morzem centrum życia turystycznego w Kołobrzegu. Położona jest wzdłuż parku zdrojowego, za którym znajduje się właśnie część uzdrowiskowa miasta.

Starówka

Warto także udać się na starówkę w mieście, która ukształtowana jest już w XIII wieku i ma zachowany układ. Ośrodek w formie szachownicy z prostokątnym rynkiem, co zobaczymy gdy udamy się do miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 5 =