Kierunek Bułgaria

Ze względu na naszą historię prawdopodobnie Bułgaria jako kierunek wakacyjny kojarzy się nam z okresem PRL, ale wydaje się, że to już taki moment, w którym będzie warto te właśnie skojarzenia zerwać, ponieważ rzeczywistość jest zupełnie inna i jak się okazuje Bułgaria może być świetnym kierunkiem na wakacyjny wyjazd. Warto dowiedzieć się dlaczego to właśnie tam można się wybrać i jakie atrakcje czekają na nas właśnie w tym kraju.

Ciepłe morze – wiele pięknych kurortów

Długość linii brzegowej na terenie Bułgarii to w sumie blisko 380 km. Tym samym kraj ma bardzo szerokie możliwości, gdy chodzi o budowę swojej turystyki. Co najważniejsze znajduje się ona nad ciepłym morzem co te możliwości turystyczne wznosi oczywiście na wyższy poziom i z tego powodu również warto będzie z tej opcji skorzystać. Jeśli chodzi o całość tego terenu rozsiane mamy tam liczne miasta, wioski, kurorty, które rzec można, że rozsiane są na całym wybrzeżu.

Najsłynniejsze będzie południe

Dla miłośników odpoczynku w spokoju będą kurorty znajdujące się w północnej części wybrzeża, gdzie liczyć można na ciekawe warunki wypoczynku, ale mniej atrakcji typowo turystycznych są to regiony mniej uczęszczane. Te najbardziej popularne miejsca znajdują się na południe i to właśnie tam mamy też najpiękniejsze plaże określane jako Bułgarska Riwiera. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w okresie wakacyjnym będziemy mieli tam bardzo wielu turystów i nie wszystkim będzie to odpowiadało.

Bułgaria – dobre ceny, łagodny klimat

Bułgarię określić będzie można jako kraj, gdzie panuje łagodny klimat, mamy ciepłe morze, szerokie plaże, piękne słońca. Ale to co najważniejsze dla wielu turystów z naszego kraju to zdecydowanie niższe ceny niż to się dzieje w ośrodkach nad Morzem Śródziemnym, gdzie jak wiadomo mamy rzeczywiście ceny podniesione do najwyższych poziomów. W Bułgarii można spędzić wakacje za dobre pieniądze, najbardziej popularne ośrodki tam funkcjonujące to Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski, gdzie turystów będzie najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − one =