Bieszczady

 Któż nie zna Bieszczad? Od czasu zakończenia II wojny światowej góry te przyciągają ludzi, którzy chcą poznać ich wyjątkową atmosferę. Prawdziwie dzikie okolice, piękne tereny i wspaniałe zabytki – to wszystko można znaleźć właśnie w tym południowo – wschodnim zakątku Polski.

Atrakcyjne Bieszczady

 Bieszczady oferują wiele atrakcji każdemu kto przyjedzie spędzić swój urlop właśnie tam. Wyprawa na te tereny to nie tylko możliwość górskich wędrówek, ale także szansa na poznanie wyjątkowych miejsc, w których pozostałości historii Bieszczad, pozwalają o wiele lepiej zrozumieć skomplikowane dzieje tej części naszego kraju.

Sanok

Niewielkie miasteczko Sanok ma wiele do zaoferowania swoim gościom. To właśnie w tym miejscu wielu przyjezdnych rozpoczyna swoją bieszczadzką przygodę.

 Urocze uliczki pełne są śladów przeszłości tego miasta. Wśród najbardziej znanych zabytków jest zamek królewski pochodzący z XVI wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Historyczne, w którym można podziwiać wiele eksponatów z historii regionu. A także bogaty zbiór prac Zdzisława Beksińskiego, który w Sanoku właśnie rozpoczął swoją pracę twórczą.

 Inne ciekawe budowle w mieście to między innymi sanocki ratusz, kościół franciszkanów i kościół Przemienienia Pańskiego. W Sanoku znajduje się również Muzeum Etnograficzne – największy otwarty skansen w Europie. Można podziwiać tam zabytkowe cerkwie, chaty chłopskie, a także wieże wiertnicze pochodzące z końca XIX wieku, kiedy na tych terenach wydobywano ropę naftową.

 Poza Sanokiem również nie można się nudzić, niezależnie od tego, jaki rodzaj turystyki preferujemy. Górskie szlaki oferują niezapomniane widoki, najpopularniejsze miejsca wycieczek to te najbardziej znane połoniny – Caryńska i Wetlińska, a także największy szczyt Bieszczad, Tarnica.

 Ludzie kochający żeglarstwo powinni skierować się do Soliny lub Polańczyka, miejscowości ulokowanych nad Zalewem Solińskim. Liczne wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych z całą pewnością są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających.

 Legenda Bieszczad jest powszechnie znana. Każdy, kto choć raz był w tamtych okolicach, wie doskonale, jak wspaniały może być pobyt w tamtym rejonie Polski.