Alpy francuskie, gdzie się wybrać?

Jeśli komuś Alpy kojarzą się z Austrią i Szwajcarią to oczywiście ma rację, ponieważ znajdziemy tam masę doskonałych kurortów, do których warto się wybrać. Nie zapominajmy jednak o tym jak rozległe są Alpy. Nieco zapominane są między innymi Alpy francuskie, na które dziś chcemy zwrócić uwagę i zachęcić do wyjazdu właśnie do francuskiej części największych gór w Europie. Gdzie będzie można się tam pojawić?

Alpy francuskie – przede wszystkim zimą

Alpy francuskie mają nam najwięcej do zaoferowania w okresie zimowym, ponieważ znajdziemy tam wiele ciekawych tras narciarskich. Latem można się udać na wycieczki piesze. Ale warto także zauważyć, że pośród gór znajdują się jeziora, które dają szansę na uprawianie sportów wodnych. Jeśli chodzi o najbardziej popularną aktywność będzie to narciarstwo alpejskie, ponieważ praktycznie wszystkie znajdujące się tam miejscowości mają swoje przygotowane trasy zjazdowe, na które można się udać. Miejscowości alpejskie niekiedy mają również zorganizowane w dolinach trasy biegowe.

Dla miłośników biegów

Jeśli ktoś myśli o bieganiu na nartach może zdecydować się na Masy Centralny, Vercors oraz Wogezy a także departament Jura. Ogólnie narciarstwo biegowe krok po kroku stara się rozwijać w tych regionach i widać, że tych tras jest tam coraz więcej. Dlatego zainteresowani taką aktywnością znajdą dla siebie atrakcyjne propozycje.

Ośrodki w Alpach francuskich

mont blancJeśli ktoś chce się zdecydować na wyjazd w Alpy francuskie może postawić na najbardziej znane ośrodki, które się tam znajdują a więc między innymi Tignes, Val-d’Isere, Courchevel oraz Chamonix. To właśnie te ośrodki funkcjonują najprężniej i atrakcji tam nie braknie. Ale mamy także wiele mniejszych, które mają swoje niewielkie wyciągi i trasy narciarskie. Dlatego praktycznie wszędzie poczujemy się dobrze. Latem można zdecydować się na lipcowy wyjazd, ponieważ to da nam szansę spotkania na trasach Alp Francuskich najważniejszego kolarskiego wyścigu na świecie a więc Tour de France, co będzie nie lada atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 19 =